„Ogródek leczy-terapia dzieci ogrodem”

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Województwa Podlaskiego

Z ogromną radością informujemy, iż Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola im. św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku oraz  Uczniowie klasy II Niepublicznej Szkoły św. św. Cyryla i Metodego będą realizowały projekt ”Ogródek leczy-terapia dzieci ogrodem” w ramach zadania publicznego należącego do Województwa Podlaskiego w sferze nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania . Projekt będzie współfinansowany ze środków Województwa Podlaskiego.

”Ogródek leczy-terapia dzieci ogrodem” to program, którego celem jest założenie ogródka o powierzchni 20 m2 na placu Niepublicznej Szkoły Podstawowej św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku. Celem ”Ogródek leczy-terapia dzieci ogrodem” jest poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego u dzieci. Wychowankowie wraz z nauczycielami i rodzicami posadzą w ogródku drzewa, krzewy, zioła i kwiaty, rośliny wieloletnie. Do ogródka zostaną wybrane rośliny, które będą pobudzały zmysły i rozwijały sferę i społeczną. poznawczą. Przedszkolaki i uczniowie będą obserwowały rośliny, poznawały ich nazwy oraz przeznaczenie, uprawiały i pielęgnowały. Ponadto wykonana przy ogrodzie zostanie ścieżka sensoryczna w wykorzystaniem naturalnych darów.

Rodziców serdecznie zapraszamy do czynnej współpracy,  do wspólnego zakładania ogrodu. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Województwa Podlaskiego

> Powrót